Ky është sportisti më i pasur në botë (Foto)

Ciristiano Ronaldo është sportisti më i pasur në botë

 

Sipas një studimi nga magazina amerikane, Forbes, Ciristiano Ronaldo është sportisti më i pasur në botë. Ylli i Real Madridit ka të hyra vjetore rreth 88 milionë dollarë në vit.

Pensionimi i boksierit amerikan, Floyd Mayweather dhe lëndimi i golfistit, Tiger Woods i kanë dhënë mundësin portugezit që të jetë më i paguari në botë, përcjell Express.

Ronaldo ka lënë par vetës  këta lojtarë: Lionel Messin (73 milionë dollarë), Neymar (37.4 milionë dollarë) dhe Zlatan Ibrahimovic(37 milionë dollarë) dhe Gareth Bale (35 milionë dollarë). /Express/