Ky është vendi ku fotot janë të ndaluara rreptësisht, arsyeja “çmend” turistët

Pjata nga më të shijshme, foto të “çmendura”, vende nga më të bukurat dhe pije ekzotike të zbukuruara më çadra shumëngjyrëshe… dhe ju ulur në një kënd të dhoëms duke parë fotot e miqve dhe duke menduar se sa bosh është jeta juaj !

Mos u shqetësoni sepse të hiqesh sikur ke një jetë të bukur nuk do të thotë domosdoshmërisht që po e jeton atë, por dhe ju mund të “gënjeni” që keni qenë diku, por nuk keni postuar foto pasi në atë vend, fotografitë janë të ndaluara.

Po po, në një qytet të vogël në Zvicër, Bergün, i vendosur në kantonin e Graubünden, ndalohen rreptësisht fotografinë në mënyrë që vizitorët të mos i bëjnë miqtë dhe familjen e tyre xheloze që po humbasin një vend kaq të bukur, sipas SOT.

Tabelat ndaluese nuk mungojnë gjithashtu, por tundimi është shumë i lartë dhe fotot e postuara në rrjetet sociale të këtij vendi nuk mungojnë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme