Ky mund të jetë telefoni i zgjuar më i vogël në botë

E premte, 21 Tetor 2016  –  Sakte.net

Pajisjet mini shpesh herë mund të duken argëtuese.Por a e dini që egziston dhe një telefon me prekje i tillë? Ndoshta telefoni më i vogël i zgjuar i krijuar ndonjëherë.

Vphone S8 ka një ekran 1.54 inç dhe një buton. Ky buton është një buton i energjisë.Pajisja ka ardhur me tre butonat virtuale.Telefoni ka një drejtues dhe mikrofon, por ju mund të përdorni gjithashtu edhe kufjet me Bluetooth për të bërë një telefonatë apo të vendosni kufje në të. S8 gjithashtu ka:

Një radio FM
Një sensor për rrahjet e zemrës
Një hapamatës
Një sensor drite
64MB RAM
128MB hapsirë e magazinimit
bateri 380mAh

Çfarë është definitivisht e qartë këtu është se Vphone S8 është vetëm një orë e zgjuar e kthyer  në një telefon? S8 duket duket se për momentin është në dispozicion vetëm në Kinë.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme