Lala fiton miliona sa Ronaldo e Messi (Foto)

E mërkurë, 19 Tetor 2016  –  Sakte.net

Pas fushës së blertë, Altin Lala po korrë suksese edhe në fushën e biznesit

 

Përfitimet vjetore të Altin Lalës janë marramendëse edhe pse ish kapiteni i Kombëtares shqiptare  është pensionuar nga futbollit në vitin 2012.

Në një shkrim të gazetës gjermane, “Die Welt”, është bërë publike shifra që përfiton ish kapiteni i Hannoverit me biznesin “Rossmann&Lala”.

Sipas “Die Welt” fitimet e shqiptarit janë të mëdha, dhe së fundmi, biznesi që ai ka me Dirk Rosman, ka rezultuar me të ardhura rekord, që shkojnë në vlerën e 17 milionë eurove, përcjell Express.

Këtë shifër, si futbollistë e përfitojnë Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Ndryshe, Rossmann është njëri ndër rrjetet më të mëdha të marketeve në Gjermani. /Express/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme