Liverpool e do transferimin e yllit të Ajaxit

Liverpool thuhet se i ka vendosur synimet për nënshkrimin e anësorit të Ajax, Antony, mes dyshimeve rreth të ardhmes së Sadio Mane.

Pas mbërritjes në Amsterdam dy vjet më parë, sezoni i dytë i Antony-t në Johan Cruyff Arena sapo e kaloi sezonin e tij debutues, pasi kishte shënuar 12 gola dhe kishte dhënë 10 asistime në 33 paraqitje këtë sezon, përcjell ORAinfo.

E ardhmja e sulmuesit aktual të Reds Mane është e paqartë, me lidhje të forta me gjigantët e Bundesligës, Bayern Munich, gjë që ka përshkallëzuar spekulimet rreth ardhjes së Antony në Anfield.

Sipas The Echo, Liverpool do të përballet me konkurrencën nga Manchester United dhe Newcastle United për Antony, i cili vlerësohet në 50 milion £ me tre vjet të mbetura në kontratën e tij me Ajax./ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme