Luhet sot derbi Tirana-Partizani, Përplasja për mbijetesë dhe titull

Sot në orën 19:00 do të zhvillohet derbi Tirana-Partizani. Sfida i gjen dy ekipet me pretendime të kundërta, Tirana për mbijetesë, ndërsa Partizani lufton për titullin kampion.

Derbi i 149 në histori e gjen Tiranën të braktisur nga tifozët, pasi bojkoti vazhdon kundër Presidentit Halili dhe faktit që Partizani luan në stadiumin e tyre.

13 ndeshje pa fitore te Tirana, ndërsa të kuqtë kane 7 fitore ne 6 ndeshjet e fundit ku nuk njohin humbje.

Edhe në derbi Tirana po disa kohë  që nuk e njeh shijen e fitores, ndërsa sot Partizani duhet të jetë në 100% të formës së tij, pasi hapat falas rrezikojnë titullin.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme