Maldini në super aksion, takohet me Jorge Mendes për pesë lojtarë

Maldini takohet me Jorge Mendes, diskutohet për pesë lojtarë të njohur.

Pas takimit të tij me presidentin e Barcelonës, Joan Laporta në Portugali, duket se super-agjenti Jorge Mendes po bën xhiron e klubeve të mëdha evropiane ndërsa kërkon të planifikojë verën për klientët e tij.

Sipas Calciomercato, drejtori sportiv i Milanit, Paolo Maldini do të jetë i pari që do të takohet me Mendes.

Në tryezë do të jenë një sërë emrash, duke përfshirë Renato Sanches të Paris Saint-Germain, Manuel Ugarte i Sporting Lisbonës dhe Adama Traore i Wolves.

Megjithatë, Marco Asensio i Real Madridit dhe mbrojtësi i Barcelonës, Alejandro Balde janë gjithashtu tema të mundshme.

Asensios i skadon kontrata këtë verë dhe duket gjithnjë e më pak gjasa për të nënshkruar një marrëveshje të re me Los Blancos.

Ndërkohë negociatat për kontratën e re të Alejandro Balde me Barcelonën nuk kanë arritur ende. Marrëveshja e Baldes përfundon në vitin 2024, por Blaugranët janë të prirur ta lidhin atë me klubin afatgjatë, pas një sezoni të ri.

Në këtë fazë të hershme, duket e pamundur që Balde të kërkojë një largim nga Barcelona.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme