Man City dëshiron ta rikthejë Sanen

Leroy Sane është lidhur me një rikthim të bujshëm në Manchester City sipas raportimeve në mediat gjermane.

Bild raporton se City do të rivalizojë interesimin e Liverpool-it për të rrëmbyer ish-anësorin e tyre.

Sane, 27 vjeç, ka qenë në formë të shkëlqyer për Bayernin këtë sezon dhe ka përfituar veçanërisht nga ardhja e Harry Kane.

Anësori ka tetë gola dhe gjashtë asistime në 11 ndeshje të Bundesligës këtë sezon.

Kontrata e tij përfundon në vitin 2025, që do të thotë se Bayern mund të kërkojë të fitojë para duke e shitur në merkaton e ardhshme të verës.

Transferimi i Sane te Bayerni në vitin 2020 befasoi shumë njerëz, me anësorin që atëherë ishte një nga talentet e rinj më të mirë të Premier League.

Bayern pagoi 54.1 milionë funte për reprezentuesin gjerman dhe shumë thonë se ishte një debat me Pep Guardiolën që e bindi klubin të shiste.

Sane gjithashtu kishte humbur pjesën më të madhe të sezonit 2019-20 me një dëmtim në gju përpara se të bënte transferimin e tij.

Ndërsa Sane është duke u lidhur me Liverpool dhe Manchester City, Bild raporton se ai është në negociata për të rinovuar kontratën e tij me Bayern, kështu që kjo mund të jetë një mashtrim për një pagesë më të madhe në atë marrëveshje të veçantë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme