Man Utd ka lëshuar më shumë pikë në 13 ditë sesa Man City në vitin 2019

Standardi i vendosur nga Pep Guardiola në Premierligë është i çmendur.

Skuadra e Manchester City është kampioni i dy sezoneve të fundit në Premierligë, dhe shihet favorit edhe për edicionin e tretë radhazi.

Duket se vetëm Liverpool do të jetë përsëri skuadra që do të mbaj hapin me skuadrën e Pep Guardiola, pasi Man United nuk e ka nisur mirë kampionatin.

Madje, rivalët lokal të ‘Citizens’ kanë shënuar vetëm një fitore në katër xhirot e para të këtij sezoni.

Kështu, ata kanë lëshuar më shumë pikë në 13 ditë, sesa Manchester City ka lëshuar në vitin 2019, transmeton lajmi.net.

Kjo statistikë tregon për standardin e vendosur në Premierligë. Manchester City po garon vetëm me Liverpool në Angli.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme