Manchester City – Arsenal, formacionet zyrtare

Derbi kryesor i javës së 17-të në Premier Ligë zhvillohet ndërmjet Manchester Cityt dhe Arsenalit.

Ekipet hyjnë në këtë takim me mjaft mungesa, transmeton Koha.net. Te City për shkak të suspendimit mungojnë Aguero e Fernandonho, kurse të lënduar janë Gundogan, dhe Kompany.

Në anën tjetër Shkodran Mustafi është mungesa më e madhe për skuadrën e Arsene Ëengerit, kurse mungojnë edhe Cazorla, Ramsey, e Meresacker për shkak të lëndimeve.

Në mungesë të këtyre lojtarëve trajnerët fillojnë takimin me këto formacione:

Manchester City:

Arsenal: