Mbi 20 të lënduar në sulmin me sëpatë në një tren në Gjermani

Më shumë se 20 persona në Gjermani janë lënduar pasi një person me sëpatë i ka sulmuar në një tren.

Sipas medieve gjermane, në Heidingsfeld policia ka ndërmarrë menjëherë hapat e parë dhe ka nisur me operimin.

21 persona raportohet se janë lënduar dhe një i dyshuar thuhet se është qëlluar.

Linja hekurudhore Wurzburg-Heidingsfeld dhe Oschsenfurt është mbyllur.

Sipas agjencisë së lajmeve DPA, policia ka deklaruar se ka të lënduar që janë në gjendje të rëndë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme