Mbi 300 breshka të ngordhura dalin në breg në Meksikë

Mbi 300 breshka të ngordhura kanë dalë në plazhin Morr Ayuta në Oaxaca, në bregun perëndimor të Meksikës.

Një zyrtar nga Ministria e Ambientit të Meksikës, ka thënë se breshkat janë mbytur në ujë. Kjo është verifikuar përmes analizave preeliminare.

Kujtojmë që Meksika ka ndalur kapjen e breshkave të detit në vitin 1990 dhe ka dënime të ashpëra për kapjen e tyre./abcnews.al

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme