Mercedesi bën të ditur modelin me të cilin sfidon konkurrentët (Foto)

Modeli AMG GLC63, tregon se Mercedes nuk do të zmbrapset nga rivalët Jaguar F-Peace SVR dhe Porsche Macan Turbo.

Ky crossover SUV, që prodhuesi gjerman do ta sjell së shpejti në treg, do të jetë edhe bazë për modelet e ardhshme me përmasat pothuajse të njëjta, transmeton Telegrafi.

Në të njëjtën kohë, makina më të vogla do të ketë më pak, derisa të hiqen tërësisht nga prodhimi.

Pos që do të ketë 502 kuajfuqi dhe se shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë e arrin për 3.7-sekonda, nuk bëhen të ditura detajet tjera për këtë model.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme