Merr fund gjithçka: Morata zbulon klubin e ri

Alvaro Morata përfundimisht në këtë verë do të largohet nga Real Madridi.

Sulmuesi spanjoll ndihet i tradhtuar nga Zinedine Zidane, pasi kur ishte rikthyer verën e kaluar nga Juventusi, i ishte premtuar se do të luante si titullar, por kjo gjë nuk ndodhi.

Morata, tani e dëshiron transferimin tek Chelsea, pasi Antonio Conte ishte njeriu i parë që i kishte besuar vendin e titullarit kur të dy ishin tek Juventusi, transmeton ORAinfo nga “Mirror”.

Transferimi i Moratas tek Chelsea, pritet të kushtoj 75 milionë euro, por vlen të ceket se transferimin e spanjollit e duan edhe skuadrat si, United, Milan dhe Arsenal./ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme