Messi-Barcelona, ja çfarë do të ndodhë pas “El Clasicos”

E ardhmja e Lionel Messit me Barcelonën apo jo do të vendoset pas “El Clasicos”, superndeshjes që do të zhvillohet më 3 dhjetor. Barcelona dhe Real Madrid takohen më 3 dhjetor në “El Clasicon” e parë të sezonit në La Ligë.

Por, ndeshja do të pritet edhe më me padurim nga tifozët e gjigantit katalan për një arsye tjetër. Pas takimit pritet të sqarohet e ardhmja e sulmuesit Lionel Messi, shkruan e përditshmja sportive katalane “Sport”.

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu ka vendosur ditën e parë pas ndeshjes si datën kur do të tentohet arritja e marrëveshjes për vazhdimin e kontratës së argjentinasit në “Camp Nou”.

Image

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme