Messi dhe Suarezi i kërkojnë Neymarit të qëndrojë: “Ti nuk mund të në lësh tani” (Foto)

Turneu amerikan i Barcelonës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (New York, Washington dhe Miami) absolutisht po monopolizohet nga ‘rasti i Neymar’, i cili thuhet se ka kërkuar largimin drejt PSG-së, ndërsa drejtuesit e katalunasve nuk janë të pajtimit.

Një situatë që ka tronditur themelet e klubit katalunas deri në pikën e përjetimit të rastit të Neymarit si një çështje shumë e rëndë dhe Barcelona, ​​padyshim, nuk ka qenë në gjendje të qëndrojë me krahë hapur dhe të jetë një spektator i luksit dhe të shohë se si PSG shkon dhe transferon njërin nga yjet kryesore të skuadrës.

Neymar ia bën të qartë Bartomeut: Dua të largohem nga Barça

Kjo është arsyeja pse në orët e fundit, pas shumë takimeve midis Bartomeut, drejtorëve të klubit, klubi i ka mobilizuar të gjithë që të provojnë të kthejnë në favor një situatë që vetëm 24 orë më parë dukej absolutisht i pandreqshme: Neymar po largohej.

Braziliani ka injoruar kërkesat e klubit për të bërë një deklaratë publike, qoftë në rrjetet e tyre sociale ose nëpërmjet kanaleve të klubit, për të siguruar anëtarët dhe ndjekësit e FC Barcelona.

Klopp: Transferimi i Neymarit te PSG do të ndryshojë gjithë futbollin

Sipas mediumit spanjoll Sport.es, mes njerëzve që kanë intervenuar në orët e fundit për të bindur Neymarit për të ndryshuar synimet e tij kanë qenë bashkëlojtarët e tij, Leo Messi dhe Luis Suarez, të cilët i kanë thënë: “Ti nuk mund të na lësh tani”, përcjell Telegrafi.

Neymar thuhet se është bashkuar me dy shokët e tij, të cilët janë ata që kanë më shumë miqësi dhe afinitet me të dhe janë të shqetësuar thellësisht për situatën dhe me siguri të këshilluar nga vetë klubi, si argjentinasi ashtu edhe uruguaiani donin ta bënin Neymarit që ta shihte se askund nuk mund të jetë më mirë se në këtë klub.

Ata i thanë atij se tani ai nuk mund të shkojë askund sepse ende kanë shumë gjëra për të fituar nëse vazhdojnë së bashku në këtë projekt sportiv.

Neymar si Ronaldinho, tallet me mbrojtësit e Juves dhe i shënon edhe një herë Buffonit (Video)

Ishte një bisedë që zgjati më shumë se një orë dhe ku Neymar dëgjoi me vëmendje të madhe ndaj gjithçkaje që i thanë dy shokët e tij, të cilët ai i admiron thellësisht dhe me të cilin ka një marrëdhënie që shkon përtej fushës.

Luis Suarez dhe Messi dëgjuan argumentet e braziliani, por e bënë të shohë se sukseset e ekipit janë bërë së bashku, duke luftuar për sfidat e reja që shtrihen përpara dhe tani ai nuk mund të largohen.

Megjithatë, tani do të jetë e nevojshme të presim për të parë nëse Neymari prononcohet publikisht për qëndrimin e tij te Barça dhe lajmi i mirë i Suarezit dhe Messit është konfirmuar. /Telegrafi/

“Ti nuk mund të na lësh tani” i kanë thënë Messi dhe Suarez, Neymarit!.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme