Milan ia tregon derën këtij lojtari

Tiemoué Bakayoko, nuk konsiderohet pjesë e planeve të AC Milan dhe ai mund të kthehet në Premier League, sipas një raporti.

Bakayoko u rikthye te Milani në një marrëveshje dyvjeçare huazimi nga Chelsea verën e kaluar, por nuk arriti të ndante shumë kohë për të luajtur nën drejtimin e trajnerit Stefano Pioli, duke çuar në spekulime se huazimi mund të shkurtohet në mënyrë që ish-lojtari i Monakos të gjejë një klub të ri, përcjell ORAinfo.

Sipas një raporti nga Tuttosport , një lamtumirë ka shumë të ngjarë në dy javët e fundit të merkatos së verës duke pasur parasysh se sa pak u përdor mesfushori francez edhe gjatë ndeshjeve miqësore parasezonale.

Bakayoko ka admirues Spanjën, por skuadra e parë që doli përpara dhe shprehu një interes konkret ishte Nottingham Forest. Chelsea ka dhënë tashmë dritën jeshile që Bakayoko të kalojë në City Ground, por problemi i pagës së lartë mbetet për t’u zgjidhur./ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme