Modelet elektrike të VW do të kushtojnë sa automobilat e zakonshëm

Volkswagen ka paralajmëruar se automjetet nga gjenerata e re e veturave elektrike, të cilat do të lansonhen nga viti 2020 do të kenë çmime të njëjta si modelet e tyre me motorë konvencional, transmeton KosovaPress.

Qëllimi i kompanisë është që automjetet elektrike të jenë sa më të qasshme për blerësin mesatar, për të ardhur deri te përdorimi masiv i veturave elektrike.

VW planifikon që deri në vitin 2025, prodhimi dhe shtija vjetore e modeleve me rrymë të arrijë në 3 milionë automjete, dhe mënyra e vetme për arritjen e këtij plani është blerësve t’u ofrohen çmime të arsyeshme të automobilave elektrikë.

Volkswagen viteve të fundit ka prezantuar tri koncepte të modeleve të ardhshme me rrymë – ID heqbek në panairin në Paris më 2016, ID Buzz mini-van në Detroit, në fillim të këtij viti dhe ID Crozz crosover në sallonin e veturave në Shangai.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme