Mourinho synon transferimin e lojtarit nga Byerni

Roma synon transferimin e një mesfushorit nga Bayerni në janar

Roma është duke menduar ta përforcojë mesfushën gjatë afatit kalimtar të janarit.

Trajneri Jose Mourinho ka kërkuar përforcime nga klubi pasi nuk është i kënaqur me fondin aktual.

Giallorosët përforcimin e madh për mesfushën synojnë ta marrin nga Bundesliga, pasi kanë në listë dy yjet e Bayern Munichut.

Mesfushori spanjoll Marc Roca dhe ai francez, Corentin Tolisso janë në listën e Romës.

Të dy futbollistët kanë pasur shumë pak hapësira këtë edicion nga trajneri Julian Nagelsmann dhe janë gati për tu larguar.

Si Roca ashtu edhe Tolisso pëlqehen shumë nga Jose Mourinho i cili synon ta ketë njërin nga ta nën urdhrat e tij që nga muaji janar.

Për spanjollin Roca, Bayerni është i gatshëm ta lë të lirë nëse vije një ofertë rreth 10 milionë euro.

Në anën tjetër, Tolisso i cili është futur në vitin e fundit të kontratës me bavarezët mund të largohet në janar për një shumë prej pesë milionë eurove.

Gjithsesi përveç repartit të mesfushës, Mourinho synon që të përforcohet edhe në mbrojtje.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme