“Ne ishim shumë të afërt, pastaj lindi Harry! Martesa jonë po shkonte poshtë”, rrëfimi i princeshës Diana drejt ngjitjes në mbretëri (Foto)

 

Ardhja në jetë e princit Uilliam në vitin 1982, dhe pak më shumë se dy vjet më vonë e princit Harry, i tregoi botës se bashkimi i Çarls dhe Dianës ishte i plotë.

Do të duheshin edhe disa vjet para se ajo të merrte hapin e jashtëzakonshëm, një zbullim nga autori mbretëror Andrew Morton, në regjistrimet e kasetave që ajo këmbënguli të mbaheshin sekrete, që tregonin se martesa e tyre ishte shembur, shkruan DailyMail, transmeton Telegrafi.

Libri që ai shkroi – “Diana, historia e vërtetë e saj – në fjalët e veta”, bëri bujë në mbarë botën. Tani, 20 vjet pas vdekjes së saj, kjo vepër është duke u ribotuar me transkriptet e këtyre kasetave.

“Diana, historia e saj e vërtetë – në fjalët e saj”, libri i shkruar nga Andrew Morton që zbulon të vërtetat e historisë së dhimbshme të saj

Ekstrakti i sotëm fokusohet në vitet e hershme të martesës së saj. Diana, duke luftuar me buliminë, depresionin dhe bindjen e saj se Çarls ende e donte Camillën, ndërkohë ishte e tmerruar të linte anën mbretërore poshtë.

“Kur kam ardhur për herë të parë në skenën (mbretërore), gjithmonë do ta ulja kokën. Tani që e kam interpretuar atë, kjo duket e ngrysur.

Zbulohen sekretet e princeshës Diana, ajo kishte tentuar vetëvrasjen pak javë pas fejesës me princin!

Unë kurrë nuk kam qenë tip i mbyllur. Unë kurrë nuk jam mbyllur si fëmijë. Por unë kam qenë e tmerruar nga mendja ime e vogël. Isha vetëm aq e frikësuar nga vëmendja që po bëja. U deshën gjashtë vjet për t’u rehatuar.

Fotografi nga daljet e para të Dianës me princin Çarls

Një minutë, nuk isha askush; Në minutën e ardhshme, isha Princesha e Uellsit – nëna, lodra mediale, anëtare e kësaj familjeje. Dhe ishte shumë për një person në atë kohë.

Në thelb, zyra e burrit tim mori një trazirë, sepse një minutë, nuk ishte një (mbretërorë për t’u kujdesur), dhe në minutën e ardhshme, ishin dy.

Trazirat e fshehura pas funeralit të Princeshës Diana: Trupi i saj u mbajt në një morg të improvizuar (Foto)

Dhe dhuratat që vinin nga dasma ishin aq fenomenale: nga një pishinë deri në një tavolinë, në një kornizë fotografish për gjashtë karrige në dhomën e ngrënies. Chaos! Unë përfundova duke shkruar letrat e mia të falënderimit.

Përfundimisht, ne zgjodhëm diçka dhe e kisha Oliver Everett (ish-ndihmës sekretar privat i princit Çarls) të kthehej për të më ndihmuar. Në thelb kishte shumë lot. Nga unë! Edward Adeane (Sekretari privat i Princit Çarls nga 1979-85) ishte i mrekullueshëm, ne ishim aq mirë. Unë isha në kërkim të një zonje për të më ndihmuar në pallat.

Ai tha: “Unë njoh disa zonja të bukura të cilat mund të jenë zonja në pritje. A do të vini dhe t’i shihni dhe t’i takoni?“

Kështu që u thashë ‘po’ atyre të gjithave, edhe pse nuk i njihja me të vërtetë, dhe një ose dy prej tyre kanë shkuar në breg, por të tjerët kanë mbetur shumë të forta, dhe unë i kam mbledhur edhe disa në rrugë “, ishte shprehur Princesha Diana.

Liz Taylor nuk e ndihmoi aspak

Ajo që unë mund të kujtoj është se unë nuk dua të bëj asgjë më vete. Isha shumë e frikësuar. Liz Taylor ishte një nga shërbëtoret e saj besnike por që nuk i ndihmoi edhe aq shumë në pallat.

Me pak fjalë, Diana kishte njerëz rreth vetes prej të cilëve mundohej që të ngjitej mirë dhe drejtë në skenën mbretërore, por ishte shumë e vështirë! Derisa më pas të gjithë e dinë si vazhdoi dhe u përmbyll historia e saj tragjike! /Telegrafi/

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme