Në një sulm në Turqi vriten 8 ushtarë turq e 35 militantë kurdë

Ushtria turke ka njoftuar se ka vrarë 35 militantë të Partisë Popullore Kurde pasi ata provuan të sulmojnë një bazë ushtarake turke në provincën Hakkari.

Sipas zyrtarëve, sulmi i ndodhur në orët e para të së shtunës ka lënë të vdekur tetë ushtarë dhe më shumë se 25 të tjerë janë lënduar.

Lini Një Koment

Shiko t'gjithë komentet

Veq Lexuesit e regjistruar mund të komentojnë