Neymar jep lajmin e madh për Messin

Neymar ka thënë se Leo Messi do të vazhdojë kontratën me Barcelonën
Sulmusi brazilian, Neymar është i bindur që Leo Messi është i lumtur në Barcelona dhe do të vazhdojë kontratën me skuadrën kataluanese.

Messi ka kontratë deri në vitin 2018, por ende nuk ka vendosur për fatin e tij, edhe pse gjithmonë e ka pranuar se është i limtur në Barcelona.

“ne shpresojmë se Messi do të qëndrojë në Barcelona me ne. Unë pres që ai do të nënshkruaj kontratën e re shumë shpejtë”, tha Neymar para gazetarëve në Brazil.