Nis meçi mes Joshua dhe Parker, këtu mund ta ndiqni LIVE

Ka nisur meçi i boksit mes Anthony Joshuas dhe Josep Parker.

Meçi mes Anthony Joshua dhe Joseph Parker është duke u zhvilluar në “Principality Stadium” në Cardiff të Uellsit.

Anthony Joshua është kampion aktual në versionet ËBA, IBF dhe IBO, kurse Parker është kampion bote në versionin WBO dhe fituesi i këtij meçi do të mbajë titullin e kampionit të botës në të katër këto versione.

Fituesit të këtij meçi më pas i mbetet që të duelojë me Deontay Wilder, i cili mbetet kampion bote ne kategorinë e rëndë në versionin WBC. /Express/

Klikoni në këtë link për ta parë boksin: LINKU