Një gabim i vogël dhe Facebook-u i shpalli të vdekur të gjithë, ditën e djeshme!

E hëne 14 Nentor 2016  –  Sakte.net  /

Ditën e djeshme duket se rrjetin social “Facebook” i ka “vrarë” dhe i ka bërë të gjithë njerëzit ose të paktën një pjesë të madhë të tyre, përfshire edhe themeluesin e tij, Mark Zuckerberg.

 

Raportet thonë se të paktën dy milionë profile u “memoralizun” një proces që ndodh në Facebook zakonisht pasi njerëzit ndërrojnë jetë.

“Për një periudhë të shkurtëre kohore sot iu janë dërguar shumë personave dhe profileve të tyre mesazhi i “memoralizimit”, por ka qenë diçka aksidentale. Ishte një gabim shumë i keq por e kemi rregulluar tani”, ka thënë një zëdhënës i Facebook-ut për AFP.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme