Një klerik mysliman vritet me çekan nga mbështetës të ISIS-it

Dy mbështetës të ISIS-it përdorën një çekanin për të goditur për vdekje një prijës mysliman në parkun Rochdale sepse ata besonin se ai përdorte magji të zezë, u tha në gjykatë sot në Britaninë e Madhe, shkruan Daily Mail.

Jalal Uddin, 71 vjeçar dyshohet se është vrarë nga Mohammed Hussain Syeedy 22 vjeçar dhe Mohammed Abdul Kadir 24 vjeçar, të cilët ishin ‘motivuar nga urrejtja’.

Dyshohet se burrat ‘ndjekën’ viktimën e tyre me veturë para se të gërryenin fytyrën e tij dhe kafkën, pasi ai doli nga xhamia lokale për lutjet e mbrëmjes.

Syeedy, i cili është në gjyq për vrasje në gjykatën Manchester Crown, mohon vrasjen dhe bashkëpunëtori i tij dyshuar Kadir siç duket ka ikur jashtë vendit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme