Njëri nga këta 6 emra do të jetë trajner i ri i Barcelonës (LISTA)

Luis Enrique ka vendosur për të mos rinovuar kontratën me Barcelonënë, dhe duke filluar nga sezoni i ardhshëm në krye të skuadrës do të vendoset një tjetër teknik.

Kontrata e tij përfundon në fund të këtij kampionati, ndërsa katalanasit janë në kërkim të trajnerit për edicionin 2017/18.

Gazeta “Marca” ka publikuar 6 trajnerët që mund të marrin drejtimin e Barcelonës. Të gjithë janë ish lojtarë të klubit që kanë shkëlqyer në periudha të ndryshime në fushë.

Ernesto Valverde

Juan Carlos Unzue

Eusebio Sacristan

Laurent Blanc

Ronald Koeman

Frank de Boer

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme