Nokia 6 shitet brenda një minute në Kinë

Në Kinë kërkesa për blerjen e Nokia 6 ka arritur shifrën 1 milion dhe që në ditën e lansimit kjo pajisje e re është shitur brenda një minute.

Nokia 6 pritet të jetë pajisje fort e popullarizuar në Kinë pasi telefoni tashmë është shitur. Nokia është rikthyer në treg vetëm në Kinë. Telefoni Nokia 6 kushton 245 dollarë.

Pajisje tjera të Nokia Android pritet të lansohen në Kongresin Botëror të Telefonave, që do të fillojë në muajin shkurt.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme