Nora Gjakova fiton meçin e parë në Rio

Xhudistja Nora Gjakova ka arritur me sukses të kalojë pengesën e parë në ‘Rio 2016’.

Nora, e cila është kualifikuar me normë olimpike në Rio, në meçin e parë në kategorinë 57 kg e mposhti kolumbianen, Yadinys Amaris, raporton Koha.net. Ajo fitoi me Ippon.

Përkundër problemeve shëndetësore ajo arriti me sukses të kalojë fazën e parë, dhe tani do ta ketë përballë rumunen Corina Caprioriu.

Lini Një Koment

Shiko t'gjithë komentet

Veq Lexuesit e regjistruar mund të komentojnë