Nuk është Reali, zbulohet klubi befasues ku përfundon karrierën Ronaldo

E mërkurë, 09 Nentor 2016  –  Sakte.net  /

Klubi i njohur Hertha e Berlinit ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo do të përfundojë karrierën në Gjermani.

Klubi nga Bundesliga që gjendet në vendin e katërt në renditje, ka bërë shaka duke njoftuar për arritjen e marrëveshjes me portugezin, shkruan “Goal”, raporton Syri.net.

“Ku do të mbyllë karrierën Cristiano Ronaldo? Nuk është Real Madrid as Manchester United por Hertha Berlin”, ka thënë klubi gjerman.

Kujtojmë që Ronaldo ditën e hënë nënshkroi kontratën e re dhe do të jetë pjesë e Real Madridit deri në vitin 2021 por gjatë fjalës së tij ai premtoi se do të luajë futboll deri në moshën 41 vjeçare.

Image

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme