Paris bie në Nice dhe lëshon kreun

Pas eliminimit të bujshëm në Champions League, Paris St. Germain duket se ka dorëzuar edhe titullin kampion të Francës.

Kampionët në fuqi kanë humbur sot në Nice, me rezultatin 3-1 dhe i kanë dorëzuar kreun Monacos, kur kanë mbetur edhe tre javë nga fundi i kampionatit.

Nica shënoi golin e avantazhit me Balotellin në pjesën e parë dhe dyfishoi në fillim të pjesës së dytë me Ricardo. Në minutën e 64 Parisi rihapi ndeshjen me Marquinhos, por kur pritej goli i barazimit, Donis vulosi rezultatin 3-1 për vendasit.

Kampionati francez kryesohet nga Monaco me tre pikë më tepër se Parisi dhe me një ndeshje më pak, ndaj duket gati e sigurt se ekipi i Principatës do t’i marrë fronin kryeqytetasve këtë sezon.

/ Top Channel

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme