Pas një viti në Barcelonë, Depay drejt gjigantit Italian

Sulmuesi i Barcelonës, Memphis Depay raportohet se është afër përfundimit të një transferimi te klubi i Serie A Juventus në afatin kalimtar të transferimeve.

Sipas gazetarit të njohur italian Fabrizio Romano, Memphis Depay është afër përfundimit të një transferimi veror te Juventusi për t’i dhënë fund qëndrimit të tij një vjeçar te Barcelona, përcjell ORAinfo.

Reprezentuesi holandez ka rënë poshtë urdhrit në klubin katalanas dhe është vendosur të largohet pas vetëm një viti në Camp Nou.

Memphis Depay u transferua te Barcelona verën e kaluar në një transferim të lirë nga Lyon dhe madje mori një ulje pagash për të përfunduar atë që ishte një lëvizje ëndërr për ish-yllin e Manchester United. Ai filloi mirë në Spanjë, duke udhëhequr sulmin e klubit për gjysmën e parë të sezonit përpara se Pierre-Emerick Aubameyang dhe Ferran Torres të nënshkruanin në janar./ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme