Pas Unitedit, një tjetër skuadër angleze e dëshiron Griezmannin

Duket se Antoine Griezmann po luan sezonin e fundit në La Liga

 

Sulmuesi francez, Antoine Griezmann, është duke u kërkuar me ngulm nga shumë klube evropiane dhe duket se lojtari i Atletico Madridit po luan sezonin e fundit në La Liga, transmeton Gazeta Express.

Pas Manchester United, që ka kohë se interesohet për lojtarin dhe Jose Mourinho e dëshiron me çdo kush në “Old Trafford”, në garë ka hyrë edhe Arsenali, shkruan Daily Mail, përcjell Express.

Raportohet se Unitedi është favorit për të nënshkruar me Griezmannin vlera e të cilit është 85 milionë funta, i cili është votuar si lojtari i tretë më i mirë në botë për vitin që lamë pas.

Por, Daily Mail raporton se Arsenali gjithashtu është gati që të paguajë klauzolën e lojtari për të transferuar në Emirates Stadium gjatë verës. /Express/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme