Payet transferohet te klubi nga Liga e Kampionëve

Dimitri Payet mund të transferohet në Juventus.
Juventus ka shitur Paul Pogban për 110 milionë euro.

Por, kampioni i Italisë do të sjellë një zëvebndësues për mesfushorin francez.

Dhe, pikërisht në vend të Pogbas mund të mbërrijë një tjetër francez, mesfushori i West Hamit, Dimitri Payet, shkruan e përditshmja sportive italiane “Tuttosport”, përcjell “Lajmi.net”.

Opsion i “Bianconerëve” është edhe mesfushori i Real Madridit, Isco.

Por, Payet shërben pikërisht kualitetet e nevojshme për mesfushën e Juventusit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme