Përfaqësuesja e Kosovës udhëton drejt Shqipërisë

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, në konkurrencën e femrave ka marrë rrugë për në Shqipëri.

Kosova do të marrë pjesë në para kualifikimet e Kupës së Botës ‘Francë 2019’.

Nisja e Përfaqësueses së Kosovës është bërë para pak çasteve nga zyrat e Federatës së Futbollit të Kosovës.

Kjo është hera e parë që Kosova merr pjesë në kualifikimet për kampionatin botëror.

Skuadra e drejtuar nga Aferdita Fazlia merr pjesë në grupin B, së bashku me Shqipërinë, Greqinë dhe Maltën. /Telegrafi/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme