Perisic arrin marrëveshje me gjigantin anglez

Chelsea, ka arritur një marrëveshje fillestare për të nënshkruar Ivan Perisic si një transferim i lirë, zbulojnë mediat në Itali.

33-vjeçarit i skadon kontrata me Interin në fund të sezonit dhe ende nuk ka arritur një marrëveshje të re me kampionët e Italisë, përcjell ORAinfo.

Kuptohet se kroati ka kërkuar një kontratë të re trevjeçare me vlerë pak më pak se 100,000 £ në javë, por Interi po ofron vetëm një marrëveshje dyvjeçare me vlerë rreth 65,000 £ në javë.

Perisic është zemëruar nga qasja e Interit ndaj situatës së tij të kontratës dhe kritikoi klubin pasi ai shënoi dy gola në fitoren ndaj Juventusit në finalen e Kupës së Italisë të mërkurën në mbrëmje.

Sipas Sports Mediaset të premten, Perisic tani ka arritur një marrëveshje fillestare me Chelsean dhe është gati të largohet nga Interi si agjent i lirë në fund të sezonit./ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme