Përleshja e tifozëve që mund tu ketë ikur nga ndeshja West Ham-Chelsea (Foto)

E enjte, 27 Tetor 2016 – Sakte.net

West Ham ka mposhtur Chelsean me rezultat 2-1 në kuadër të Kupës EFL.

Por ajo që mund tu ketë iku nga kjo ndeshje është zënka që kishin tifozët në mes vete në London Stadium.

Një punë më shumë për FA që do të duhet të gjej shkaktarët dhe vetëm se ka filluar hetimi.

E vëzhgojnë 90 klube, por Chelsea është më afër supertalentit (Video)

Shtatë persona janë arrestuar gjatë ndeshjes për shkak të trazirave dhe mosbindjes ndaj urdhrave të policisë.

Çekanët njihet për tifozëri të flaktë dhe ndër më të fortat në Angli. /Telegrafi/

west-ham-1

west-ham-3

west-ham-4

west-ham-5