Përplasje e ashpër mes Moratas dhe Allegrit pas zëvendësimit të spanjollit: “Mbylle gojën”

“Mbylle gojën” – përplasje e ashpër mes Moratas dhe Allegrit pas zëvendësimit të spanjollit.

Sulmuesi spanjoll ishte i acaruar pasi trajneri i tij e largoi në pjesën e dytë kundër Genoas.

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri dhe sulmuesi Alvaro Morata u përfshinë në një shkëmbim të nxehtë kontakti gjatë ndeshjes të së dielës kundër Genoas.

Me fitoren 1-0 të Juventusit në minutën e 73-të, Allegri zgjodhi të largonte Morata-n nga loja dhe të vendoste në vend të tij Moise Kean.

Vendimi i Allegrit nuk i pëlqeu Moratas, pasi dyshja u pa duke i bërtitur njëri-tjetrit në vijën e fushës anësore, përpara se Morata të gjente një vend në pankinë.

Morata nuk ishte në humor në pjesën më të madhe të ndeshjes dhe në minutën e 72-të, sulmuesi u ndëshkua me karton të verdhë për mosmarrëveshje pas një debati me Davide Biraschi të Genoas.

Kjo e shtyu Allegrin të largonte spanjollin në favor të Kean. Ndërsa Morata po kalonte pranë Allegrit, menaxheri i tij e shtyu në shpatull dhe i bërtiti.

Mikrofonat në brendësi të fushës e kapën Allegrin duke thënë: “Ke dhënë një faull, duhet të heshtësh!”

Sulmuesi u përgjigj me inat: “Çfarë kam bërë?!”

Juventusi do të vazhdonte të fitonte ndeshjen 2-0 pasi goli i vonuar i Paulo Dybala vulosi pikët. Juan Cuadrado kishte hapur rezultatin me një gol direkt nga një goditje këndi.

Pas ndeshjes, Allegri u përpoq të shuante ‘përçarjen’ midis tij dhe Moratas.

“Nuk kisha vendosur ta zëvendësoja, por ai u rezervua dhe preferova ta largoja”, tha ai për DAZN pas ndeshjes.

“Nuk ishte asgjë dhe më vjen keq, sepse Alvaro bëri një lojë të shkëlqyer, edhe pa shënuar.

“Dua të bëj diçka të qartë: Të shtunën, Morata luajti një nga ndeshjet më të mira që nga fillimi i sezonit.

“Mendoj se ai ishte ndër më të mirët në fushë dhe gjykimet duhet të jepen objektivisht. Ose nuk e kuptoj ose ka paragjykime ndaj tij.

“Nuk më pëlqejnë [pyetjet rreth Moratas]. Për Moratan ka një këmbëngulje (nga media) dhe nuk është mirë.”

Juventusi shkon në ndeshjen e tyre në Ligën e Kampionëve kundër Malmos këtë javë duke e ditur se ata duhet të përmirësojnë rezultatin e Chelseat kundër Zenit St Petersburg për të përfunduar në krye të grupit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme