Plagosja e ambasadorit rus përmes fotove

Ambasadori i Rusisë në Turqi, Andrei Karlov, është qëlluar dhe është në gjendje të rëndë, pas një sulmi në kryeqytetin turk.

Ai u sulmua në një galeri të arteve dhe është dërguar menjëherë në spital.

Mediat turke kane publikuar foto pak para se te ndodh sulmi dhe pas sulmit./Sakte.net