Policia gjermane: Sulmi me kamion në Berlin, akt terrorist

Policia gjermane thotë se sulmi me kamion në Berlin është akt terrorist

Një ngasës kamioni, dyshohet se ka hyrë qëllimisht në hapësirën e të pranishmëve në një treg Krishtlindjesh në perëndim të Berlinit, duke lënë të vdekur një person dhe plagosur rëndë disa të tjerë.

Ndërkaq një zëdhënës i policisë në Berlin, ka thënë për mediat gjermane se rasti është duke u trajtuar si një sulm terrorist.

Deri tash thuhet se numri i të vdekurve ka shkuar në 9 persona, kurse të lënduar kanë mbetur më shumë se 50.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme