Presidenti i PSG-së i përgjigjet kritikave të Messit

Në fillim të kësaj jave, Lionel Messi ndezi debat midis tifozëve të futbollit – veçanërisht atyre që mbështesin Paris Saint-Germainin – pasi tha se nuk mori asnjë mirënjohje nga kampionët francezë pasi u shpall kampion bote me Argjentinën vitin e kaluar.

36-vjeçari ndjeu se ai ishte i vetmi lojtar nga ekipi i Argjentinës që nuk mori asnjë lloj nderimi nga klubet e tyre përkatëse, gjë që zemëroi tani sulmuesin e Inter Miamit.

Presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi, së fundi i është përgjigjur Messit. Sipas “RMC Sport”, ai vuri në dukje se klubi e nderoi shtatë herë fituesin e “Topit të Artë” në shumë raste.

“Siç e panë të gjithë, për shkak se ne publikuam një video, ne festuam md Messin në stërvitje dhe e festuam edhe privatisht. Por, me respekt, ne jemi një klub francez. Sigurisht që ishte e ndjeshme për të festuar në stadium. Ne duhet të respektojmë vendin që ai mundi, shokët e tij të skuadrës në skuadrën e Francës dhe mbështetësit tanë gjithashtu”, deklaroi Al-Khelaifi.

Argjentinasi kishte triumfuar në finalen e Kupës së Botës ndaj Francës, pas ekzekutimit të penalltive.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme