Prestigjiozja gjermane alarmon për përshkallëzime: Sulmet në Siri të papranueshme nga Rusia

“Hapi i parë i Trumpit a do të jetë i fundit”? Në faqen e vet të internetit, Der Spiegel pyetet se çfarë do të ndodhë një dit pas sulmeve në Siri.

“Çfarë do të ndodhë nëse Assad nuk do të impresionohet lehtë nga sulmet”?

Nëse sulmi kimik i Kahn Cheikhoun e ka shokuar Gjermaninë deri në atë masë sa që gazeta Bild është indinjuar “për mos bërje asgjë”, pasojat e sulmeve të bëra nga Donald Trump brengosin.

“Ky lloj sulmi është i papranueshëm për Rusinë. Dhe ky lloj sulmi lë shumë mundësi përshkallëzimi“, nënvizon Der Spiegel.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme