Prishtina bën një transfer ‘bombë’, sjell afrikanin (Foto)

Prishtina ka zyrtarizuar futbollistin afrikan të ardhur nga Gana, Abdul Bashiru.

Bashiru, 25 vjeç, luan në pozitën e mbrojtësit të majtë. Ai vije në Prishtinë nga skuadra Dreams FC,.

Bashiru ka luajtur edhe në Bechem United të Ganës dhe ishte i angazhuar edhe në skuadrën e madhe të Egjiptit, Ismaily.

“Kam ardhur në Prishtinë të punoj shumë si për vete po ashtu edhe për klub. E njoh Khalidin, ka qenë shok i imi i skuadrës në Ganë dhe pra referencat nuk kanë munguar të vijë këtu dhe kam kënaqësinë të bashkohem me të dhe sëbashku të japim më të mirën për klubin, por edhe për neve personalisht. Jam i përgatitur në çdo rrethanë t’i bashkohem Prishtinës”, ka thënë mbrojtësi i majt, Abdul Bashiru.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme