Pse Milan zgjodhi Taremin para Lukakut

Milan mori vendimin për të ndjekur Mehdi Taremin ndaj Romelu Lukakut pas disa reflektimeve të brendshme intensive.

Në rubrikën e tij të fundit për MilanNews, Ordine pranon se Lukaku ‘do të kishte qenë titullar’ për Milanin dhe do të kishte ‘kërkuar një rol’ si numri një i departamentit të sulmit, përcjell ORAinfo.

Kjo është diçka që u bë ‘një çështje themelore’ që e bindi atë të braktiste idenë për t’u rikthyer në Inter dhe t’i premtonte veten fillimisht Juventusit të Max Allegrit dhe më pas të shkonte te Roma.

Kur emri i Lukakut u shfaq si një mundësi, ai prodhoi një “debat të brendshëm shumë interesant” në Milan, i cili mori vendimin “të mos prishte atmosferën në Milanello”.

Ndjenja ishte se Olivier Giroud dhe ndoshta disa anëtarë të tjerë të ekipit mund të mos e kishin parë aq mirë nënshkrimin e një lojtari si Lukaku, i cili do të kishte një rol kaq të rëndësishëm.

Misioni i Milanit për të gjetur një sulmues me ‘karakteristika fizike dhe teknike më afër Giroud-it dhe përulësinë për të zëvendësuar francezin’ vazhdoi, dhe kjo është arsyeja pse ata vendosën të shkonin për Taremin në vend të tij. /ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme