Punë e kryer: Rebic, lojtari më i ri i Besiktas

Rebic, lojtari më i ri i Besiktas.

Besiktas ka njoftuar zyrtarisht transferimin e Ante Rebic, i cili do të bashkohet në një transferim përfundimtar nga Milani.
Sulmuesi kroat 29-vjeçar u shkëput nga skuadra e Stefano Piolit në kryeqytetin e Lombardisë dhe nuk u soll në turneun parasezonal në Shtetet e Bashkuara, duke e bërë të qartë pozicionin e tij në tregun e transferimeve.

Besiktas e bëri të qartë interesin e tyre për Rebic dhe negociatat me Milanin përparuan shpejt, me palën turke që ra dakord të paguante rreth 2 milionë euro në total për 29-vjeçarin, një tarifë prej 500,000 euro me 1.5 milionë euro shtesë.

Siç u njoftua sot, Besiktas tashmë ka njoftuar zyrtarisht transferimin e Rebic nga Milani, duke lëshuar një deklaratë që konfirmon në platformën e zbulimit publik.

Ndërsa deklarata sugjeron se negociatat janë në vazhdim, kjo është tipike përpara se një marrëveshje të përfundojë zyrtarisht me një klub turk, siç shihet me lëvizjen e fundit të Mauro Icardit te Galatasaray.

Gjatë katër viteve të tij me Milanin, Rebic shënoi 29 gola dhe dha 17 asistime në 123 paraqitje në total. Ai ishte pjesë e skuadrës që fitoi Scudetton në sezonin 2021-22.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme