Putin i jep aktorit amerikan Steven Seagal nënshtetësi ruse

E premte, 04 Nentor 2016 – Sakte.net   /

Ditën e djeshme presidenti i Rusisë nënshkroi një dekret ku i jepte nënshtetësinë ruse aktorit amerikan të filmave aksion Steven Seagal.

Ylli i Hollivud Seagal dhe i apasionuari pas xhudos Putin prej vitesh kanë qenë në një miqësi të ngushtë sëbashku.

Seagal e ka vizituar shpesh Rusinë dhe vazhdimisht mbronte aneksimin e Krimsë nga Moska në vitin 2014.

“Prej një kohe të gjatë ai ka kërkuar që t’i jepet nënshtetësia,” tha zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov për gazetarët.

“Seagal është i mirënjohur për ndjenjat e tij pozitive karshi vendit tonë dhe një gjë të tillë nuk e ka fshehur kurrë,” tha Preskov.

Putin and Seagal have struck up a bromance in recent years, with Seagal visiting Russia repeatedly and defending Moscow's 2014 annexation of Crimea from Ukraine. The two pictured above in September 2015 in Vladivostok, Russia

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme