Qytetarët turq rrethojnë pikat ushtarake, bllokojnë rrugët me makineri të rëndë

Pas thirrjeve që kanë nisur të shpërndahen nëpër rrjetet sociale lidhur me mundësinë e një puçi të ri në Turqi, kanë filluar lëvizje të reja nëpër rrugët e Ankarasë dhe Stambollit. Disa qytetarë kanë nis të mblidhen në afërsi të pikave ushtarake. Ka filluar të shihet një numër i madh i qytetarëve në orët e vona të natës. Disa rrugë janë mbyllur nga qytetarët me makineri të rëndë./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme