Real Madrid – Dybala, ky është lajmi i fundit

Reali mendon ta paguaj klauzolën e Paulo Dybalas.

Paulo Dybala ka pasur një vit fantastik në aspektin personal me fanellën e Romës.

Në vitin e tij të parë në kryeqytetin italian, Dybala ka qenë lider i Giallorosëve duke i dërguar deri në finalen e Ligës së Evropës.

29-vjeçari ka zhvilluar 38 ndeshje zyrtare në të gjitha garat ku ka realizuar 18 gola dhe ka asistuar në tetë të tjerë.

Megjithatë ai mund të largohet nga Roma, pasi ka një klauzolë të ulët largimi nga kryeqyteti italian prej vetëm 12 milionë euro për skuadrat jashtë Serie A.

Los Blancos nuk e kanë problem shumën e 12 milionë eurove dhe Dybala shihet si një alternativë shumë e mirë për repartin ofensivë.

Megjithatë edhe nëse paguhet klauzola e tij prej 12 milionë eurove, atëherë Roma do të vendos nëse do ta mbajë argjentinasin duhet t’ia vazhdoj kontratën me pagë prej 6,5 milionë eurove.

Gjithsesi Los Blancos e kanë në listën e tyre sulmuesin argjentinas dhe nuk do të jetë befasi nëse Dybala nga sezoni i ardhshëm do të luaj në Santiago Bernabeu.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme