Real Madrid transferon një drejtor sportiv (Foto)

Real Madridit është i interesuar ta transferoj drejtoni sportiv të Sevillas, Ramón Rodríguez Verdejo, i njohur i njohur zakonisht si Monchi

 

Sipas të përditshmes sportive madrilene, Marca, Monchi llogaritet si shumë i rëndësishëm për Los Blancos dhe Zinedine Zidanin, përcjell Express.

Monchi, i cili ka qenë portieri i Sevillas, gjatë karrierës si drejtor sportiv ka bërë shitblerjen e yjeve si: Dani Alves, Baptista, Adriano, Rakitic, Kondogbia, Gameiro e te tjerë.

Përveç Real Madridit, Monchi ka pasur oferta edhe nga Roma e PSG. Por, Sevilla ka kërkuar 10 milion euro dëmshpërblim për të. /Express/

Lojtarët e transferuar nga Monchi

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme