Reali me super ofertë për Dele Alli

Sipas raporteve nga mediat angleze, Real Madridi është duke përgatitur një ofertë madhështore në verë për yllin e Tottenhamit, Dele Alli.

Skuadra e kryeqytetit spanjoll thuhet se ka qenë duke vëzhguar mesfushorin që një kohë të gjatë, shkruan portali arbresh.info. Po ashtu, gjiganti në La Liga ka kryer marrëveshje edhe në të kaluarën me “Spursët” me transferimin e Luka Modricit dhe superyllit Gerath Bale.

Transferimi i tij në muajin janar nuk vije në pyetje për shkak të merkatos së bllokuar, por Real Madridi synon të shtroj një super ofertë gjatë verës që do të rris dukshëm të ardhurat e tij aktuale prej 60.000 funte në javë.

Trajneri Mauricio Pochettino së fundmi ka pretenduar se Alli vlen mbi 50 milionë funte, por sidoqoftë reprezentuesi anglez nuk do të kushtoj lirë./arbresh.info

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme