ROBIN KRASNIQI: PËR GJASHTË MUAJ JAM STËRVITUR PËR ASGJË

Boksier kosovarë, Haxhi Krasniqi, e ka pranuar se në ndeshjen e mbrëmshme kundër, Arthur Abraham, ka qenë shumë i dobët.

Ai ka thënë se për gjashtë muaj jam stërvitur për asgjë,

“Kam qenë duke stërvitur që gjashtë për asgjë. E gjitha ishte e kotë”, ka thënë Krasniqi pas meçit ndaj Abraham.

Boksieri nga Kosova, Haxhi Krasniqi është mposhtur nga Arthur Abraham, duke humbur mundësinë që të ndeshet për titullin e botës në kategorinë Super të Mesme.

Robin Haxhi Krasniqi është 30-vjeçar dhe ka ende vite përpara për të vazhduar rrugëtimin drejt titullit Kampion Bote.

Krasniqi ka qenë dy herë më parë sfidant për titull Kampion Bote, mirëpo kishte dështuar fitonte atë në duelet ndaj britanikut Nathan Cleverly dhe gjermanit Jurgen Brahmer.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme